Bij ons thuis is het voorlezen een van de mooiste momenten van de dag. Liam, mijn vijfjarige zoon, kan echt niet slapen zonder een verhaal, en eerlijk gezegd geniet ik er net zoveel van als hij. Deze week stond De toren van tijgers van Lizette de Koning en Gareth Lucas op het programma, en wat een pareltje is dit boek!

De toren van tijgers

Het verhaal draait om een groep tijgers die een toren willen bouwen. Dat klinkt misschien simpel, maar geloof me: het wordt een hilarisch avontuur vol grappige wendingen en kleurrijke illustraties. Lizette de Koning heeft een heerlijke schrijfstijl die speels en toch herkenbaar is. Liam kon niet ophouden met lachen om de gekke situaties waarin de tijgers telkens terechtkomen. Het is zo’n verhaal waarbij je merkt dat kinderen blijven hangen in het moment en elke pagina weer vol spanning afwachten wat er gaat gebeuren.

Een prachtig kinderboek:  De toren van tijgers – Lizette de Koning & Gareth Lucas | Boekentips voor kinderen

Gareth Lucas

De illustraties van Gareth Lucas maken het boek echt af. Elke tijger heeft een unieke uitstraling, en de details in de tekeningen nodigen uit om samen te blijven kijken en ontdekken. Liam wees continu naar kleine grapjes in de illustraties die ik zelf eerst had gemist.

Wat ik als moeder mooi vond, is dat het boek ook een subtiele boodschap heeft over samenwerking en doorzettingsvermogen. Liam riep enthousiast: “Ze werken gewoon samen, mama, dat is slim!” Dat zijn de momenten waarop je beseft hoe belangrijk het is om kinderen spelenderwijs iets te leren.

De toren van tijgers is een heerlijk boek voor kinderen vanaf 4 jaar, en perfect om samen te lezen tijdens de Nationale Voorleesdagen. Het is niet alleen een aanrader voor thuis, maar ook voor de kleuterklas of als cadeau voor een klein lezerstijgertje. Hier thuis staat het inmiddels op de favorietenplank, en ik weet zeker dat we het nog vaak gaan lezen!

Geef een reactie